ביטוח סיעודי

צרו קשר עוד היום !

אנא השאירו פרטים ואחד מיועצנו ישמח לחזור אליכם בהקדם!

ביטוח סיעודי היה בעבר נחלתם של קשישים בלבד אשר היו זקוקים לסיוע בשנים בהן התקשו לבצע פעולות מסוימות בעצמם. העלייה בתוחלת החיים בשילוב עם אורח החיים המודרני שעלול להשפיע לרעה על בריאותנו הפך ביטוח סיעודי לביטוח שהוא בגדר חובה עבור מרבית האנשים. ביטוח מהסוג הזה יכול להקטין באופן משמעותי את ההשתתפות העצמית בקבלת סיוע סיעודי בשנות הזקנה וגם במקרים בהם מצבים בריאותיים שונים מצריכים סיוע חיצוני אצל צעירים. ביטוח סיעודי של חברות ביטוח פרטיות מעניק כיסוי נרחב לקשישים הזקוקים לסיוע וגם במקרים של מחלות ניווניות, תאונות, ומקרים אחרים בהם מבוטחים צריכים טיפול סיעודי.

הערכת עלויות:

העלויות הגבוהות הללו עלולות להביא לקושי כלכלי לחולה הסיעודי ולמשפחתו, אך עם גיבוי של ביטוח סיעודי בחברת ביטוח פרטית, סכום ההשתתפות העצמית בטיפול סיעודי משני הסוגים יורדת משמעותית.

 

מסלולי קצבה סיעודית בישראל

כיום זמינים שלושה מסלולים לקבלת קצבה סיעודית כמפורט מטה:

ביטוח לאומי

על פי חוק הסיעוד, המוסד לביטוח לאומי יכול להעניק סיוע סיעודי לאדם הנמצא בביתו, גילו גבוה מהגיל הקבוע בחוק, וכזה שהכנסתו נמוכה. במקרים הללו, הביטוח הלאומי מספק שירותים שונים שהחולה הסיעודי זקוק להם, כמו טיפול על ידי מטפל במשך שלוש שעות ביום, חמש פעמים בשבוע. על פי החוק, הביטוח הלאומי לא מעניק קצבה לחולים סיעודיים, אלא סיוע הניתן לאחר בדיקה של וועדה רפואית.

ביטוח סיעודי של קופ"ח

ביטוח משלים הניתן על ידי קופות חולים בתוספת של תשלום חודשי ומשתנה בהתאם למסלול שהמבוטח בוחר. לא כל חולה סיעודי זכאי לקצבה מקופות החולים, אלא רק אלו שיעברו "מבחן זכאות" הבוחן את העצמאות של החולה הסיעודי. הפרמיה וכן תכנית הביטוח הסיעודי של קופות החולים משתנה מפעם לפעם, מה שגורם לאנשים רבים להפסיק את הביטוח מפני שהם לא עומדים בעלותו החודשית.

ביטוח סיעודי בחברות ביטוח פרטיות

ביטוח סיעודי מותאם אישית שהחברות לא יכולות לעשות בו שינויים חד-צדדיים, בניגוד לקופות החולים. תוכניות הביטוח הסיעודי של החברות השונות בישראל נבדלות זו מזו במספר גורמים: משך זמן הפיצויים, הפרמיה החודשית עבור הביטוח, האופן בו הן מתייחסות להחרגות רפואיות, ועוד. לכן, חשוב במיוחד לבחון את ההצעה של כל חברה ולבדוק מי מציעה את הביטוח הסיעודי המתאים ביותר לכם או לבני המשפחה שלכם.
פוליסת ביטוח סיעודי פרטי, הינה חוזה מחייב אשר לא ניתן לעשות בו שינויים חד צדדיים, בשונה מקופות החולים. ההיצע גדול וחשוב לבחון לעומק כל הצעה. ישנן חברות המגבילות את תוקף הביטוח ומשך זמן הפיצויים, ישנו הבדל בהתייחסות להחרגות רפואיות ועוד. כמובן, קיים הבדל בגובה התשלום החודשי הנגבה מן המבוטח.

כיצד אבחר את הביטוח הסיעודי שאני צריך?

כאשר בוחנים תוכניות ביטוח סיעודי, חשוב לשאול את השאלות הבאות:

אני כבר לא עומד/ת בתשלומים של פרמיית הביטוח הסיעודי. מה יקרה לכסף שהצטבר עד כה?

במקרים בהם אתם כבר לא יכולים לשלם את הפרמיה עבור הביטוח שלכם, יקרו מספר דברים. עם ביטוח של קופות חולים לא תהיה זכאי לסיוע סיעודי בעתיד. במקרה של ביטוח פוליסה מחברה פרטית, תוכלו לתבוע את זכויותיכם במקרה הצורך, גם אם הפסקתם את התשלומים. כדי לדעת בדיוק לאיזה סיוע אתם או בני המשפחה שלכם תהיו זכאיים, חשוב להתייעץ עם מומחה שיוכל לומר לכם לאיזה תכנית אתם זקוקים ומי תעניק לכם את מירב הזכויות במקרה הצורך.

צרו קשר עוד היום

אנא השאירו פרטים ואחד מיועצנו ישמח לחזור אליכם בהקדם!
דילוג לתוכן