תיקון 125 ד'

צרו קשר עוד היום !

אנא השאירו פרטים ואחד מיועצנו ישמח לחזור אליכם בהקדם!

סעיף 125 ד' לפקודת מס הכנסה – פטור ממס רווחי הון לגמלאים

חסכתם כל חייכם כספים לפנסיה, צברתם הון קטן והתחלתם לנהל אותו בשוק ההון, האם זה צודק שתדרשו לשלם מס רווחי הון מלא? מס הכנסה מציג עוד הטבת מס לזכאים, אצלנו תגלו כמה תוכלו לחסוך על כספכם המנוהל בשוק ההון.

בשנים האחרונות, ביצע מס הכנסה מספר שינויים לפקודות מס רווחי הון על מנת להקל על אוכלוסיית הגמלאים במדינה. אנו תומכים ומאמינים ביוזמה הזאת שכן יש לכבד ולהקל כמה שניתן על הדור שתרם למדינה עוד לפני הקמתה. לצערנו מס הכנסה כגוף ממשלתי, מעולם לא היה מצטיין בשיווק ומיתוג עצמי וכנראה זכור לכל אחד מאתנו כגוף שמטרתו לגבות מאתנו קנסות.

כאן אנו נכנסים לתמונה ופועלים במאמץ רב להעלות את המודעות לזכויות שלכם ולסייע לכם לנצל את כל הטבות המס המגיעות לכם על פי חוק.

נפרט קצת יותר, כפי שנקבע במס הכנסה, כל אזרח אשר מנהל כספים בשוק ההון נאלץ להיפרד מ-25% מהרווח הריאלי שהשיג על כספו. על הסכום הנ”ל תקבלו פטור ממדינת ישראל של עד 16,321 ₪ מדי שנה.

ישנם סעיפים שונים ברשויות המס שיכולים להשפיע על הסכומים שתקבלו מתוכניות חיסכון שונות, וסעיף 125ד’ הוא אחד מהם. הסעיף הייחודי הזה מעניק הטבת מס שנתית על מס רווחי הון, כאשר מתבצעת משיכה של כספי חיסכון שנצברו באמצעות השקעות הון, ולא כספים שנצברו בעבודה. 

אלו שהגיעו לגיל פרישה ונולדו לפני 31.12.1948 זכאיים לקבל את הטבת המס הזו. התיקון מעניק פטור ממס על רווחים בשוק, עד לתקרה של 4,170 ₪ בשנה, עבור אלו שעומדים בקריטריונים. מס רווחי הון חל בשיעור של 25% מסך הרווחים, וההטבה שמעניק תיקון 125ד’ עומדת על רבע מהתקרה: ניתן לקבל החזר מס של עד 3,360 ₪, ועבור זוגות הסכום הזה עומד על 4,140 ₪ בשנה. בחברת גינדי-שרים אנו בוחנים לעומק תיקי השקעות, ומעניקים ללקוחותינו ייעוץ שיאפשר להם למקסם את ההטבות שמגיעות להם. בנוסף, אנו מסייעים בבחירת תוכנית שתאפשר ללקוחותינו ליהנות מהטבות רבות ככל שניתן, כך שתוכלו ליהנות מרווחים והטבות מס בעתידכם. 

צרו קשר עוד היום

אנא השאירו פרטים ואחד מיועצנו ישמח לחזור אליכם בהקדם!
דילוג לתוכן