תכנון פרישה

צרו קשר עוד היום !

אנא השאירו פרטים ואחד מיועצנו ישמח לחזור אליכם בהקדם!

מהו תהליך הפרישה?

יום הפרישה הוא יום מיוחל שאנשים רבים מחכים לו, ואין זה פלא; יציאה לפרישה מעניקה לאנשים חופש לאחר עשרות שנות עבודה ומאפשרת להם ליהנות בנחת משנות הזהב שלהם. אולם, תהליך הפרישה מהווה גם צומת דרכים שחשוב להיות מוכנים לקראתה. לפני הפרישה יש לבצע שינויים נחוצים ולקבל החלטות נכונות בנוגע לקרן הפנסיה, חסכונות, ונושאים כספיים נוספים.


באופן טבעי, תכנון פרישה גורם לחשש בקרב לא מעט אנשים, בייחוד לאור השינוי שהם עתידים לעבור והעובדה שמרבית האנשים אינם בקיאים או מיודעים בתחום המיסוי והפיננסיים. כדי להפיג את החששות הללו, חשוב לתכנן באופן מקצועי את תהליך הפרישה, מה שניתן לעשות עם מתכנן פיננסי מקצועי. מתכנן ויועץ פיננסי מקצועי יכול להעניק לכל פורש ופורשת את המידע הנחוץ בנוגע לעתידם הפיננסי תוך האזנה לצרכים והרצונות שלהם. ליווי של מתכנן פיננסי מקצועי מעניק ייעוץ מקצועי תוך שימוש בידע ומשאבים נחוצים בתחום הפיננסיים בכלל והפרישה בפרט כדי למצוא פתרונות בהתאם לשינויים והסיכונים בשוק ההון, תכנון עזבון, חוקי מיסים, ועוד.


הניסיון הרב של חברתנו הראה לנו שמרבית הפורשים דואגים לנושא מרכזי אחד – שמירת רמת החיים שלהם בעת הפרישה:

כלומר האם כל הנכסים שנצברו עד גיל הפרישה יבטיחו את אותה רמת החיים לאחר הפרישה .

> כיצד יגנו על הנכסים הפיננסיים מפני קטסטרופה בשוק ההון?

> איך להימנע מתשלומי מס גבוהים ומיותרים .

> איך ייצרו הכנסה חודשית קבועה ולאורך זמן .

הפורשים מעוניינים לוודא שרכשו הגנות מתאימות למקרה קיצון רפואיים .

החשש הגדול שהוצאות רפואיות גבוהות ובלתי צפויות יחסלו את כל החסכונות ויורידו את רמת החיים .

אחת הדאגות שמטרידה מאוד את מנוחתם של הפורשים היא איך למנוע ריב ומדון בקרב הילדים ובני המשפחה הקרובה בעת חלוקת הירושה , ככול שהרכוש רב יותר יש להקדיש יותר מחשבה ותכנון לחלוקה צודקת והוגנת של הנכסים בין היורשים השונים .

תפקידיו העיקריים של המתכנן הפיננסי הם לסייע ללקוחותיו להשיג את מטרות חייהם תוך פיתוח אסטרטגיות הולמות ובד בבד למצוא פתרונות הולמים ויצירתיים לכל החששות והפחדים שמטרידים את מנוחתם.

ליווי צמוד והדרכה של מתכנן פיננסי במיוחד בעת הפרישה היא קריטית ללקוחות , פרישה היא אירוע חד פעמי המחייב תכנון מדוקדק . טעות ברוב המקרים לא ניתנת לתיקון .

תהליך הפרישה

הגדרת צרכים – בחינה הצרכים של בני זוג שעתידים לצאת לפרישה וכן בדיקה של רמת החיים הנדרשת להם לאחר הפרישה. בשלב הזה מתחשבים בסדרי העדיפויות של בני זוג תוך בחינה של הנכסים שלהם וכיצד הם עתידים להתחלק, בין שמדובר בתמיכה בהורים מבוגרים או בסיוע לילדיהם המקימים משפחות משל עצמם.

איסוף נכסים – איתור ואיסוף הנכסים של הפורשים, וכן מיון שלהם לקטגוריות שונות: חיסכון, הון נזיל, קצבה, ועוד. בשלב הזה ניתן לדעת מה מצבו הפיננסי של הפורש, לבחון את דמי ניהול החשבונות השונים שלו, ובדיקה של רמות הסיכון בכל התוכניות הזמינות לו.

תכנון מס – תכנון קפדני של מס על פי מקור החיסכון – מה שמאפשר לחסוך כסף רב לאורך השנים בכל תכנית פיננסית, החל מכספי חיסכון ועד לקצבאות הביטוח הלאומי בעת הפרישה.

תהליך הפרישה

בהצלחה!

סקר סיכונים – בדיקה של דרכי התמודדות במצבים בהם יהיו הוצאות בלתי צפויות – כמו מקרי חירום רפואיים, הוצאות לא מתוכננות, ובעיות בריאות כרוניות.

הצגת תכנית הפעולה ללקוח – לאחר שכל הנתונים נאספים והמתכנן הפיננסי לוקח בחשבון את הסיכונים האפשריים לפורש, הוא יכול לתכנן עבור אותו פורש תכנית פעולה כלכלית שהוא יוכל ליישם לאחר הפרישה. בתוכנית הזו יוצגו ללקוח רמות סיכון לפי טווח חיסכון, פתרונות מיסוי שיגדילו את הכנסתו, הכנסה חודשית קבועה נטו, ונתונים נוספים הנוגעים לשנות הפרישה שלו.

יישום התוכנית – יישום תוכנית הפעולה שהותאמה באופן אישי ללקוח; גם בעת יישום התוכנית המתכננים הפיננסיים של גינדי-שרים ילוו אתכם כדי להוציא אותה לפועל בצורה הטובה ביותר. יישום התוכנית כולל גם קביעת מועדים לביקורת המאפשרים לבחון האם התוכנית עומדת במבחן המציאות, וכן שינוי התוכנית במקרה של אירועים לא צפויים בשוק ההון.

צרו קשר עוד היום

אנא השאירו פרטים ואחד מיועצנו ישמח לחזור אליכם בהקדם!
דילוג לתוכן